T.: 0532 515 90 91

Kimdir

İyi bir kalem, güçlü bir mikrofon; zihninizde canlandırdığınız reklam ve tanıtım projelerinizi hayata geçirmek için ihtiyacınız olan iki önemli araç. Sedat Beriş size ikisinin de tecrübe ve ustalıkla kullanıldığı başarılı sonuçlar vaat ediyor.

Reklam, slogan, tanıtım filmi, basın bülteni, haber, röportaj, belgesel gibi pek çok alanda hem seslendirme hem de metin yazımı konusunda beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan işler için bu isim size yeter.

1993’ten beri…

Yıllarca iyi nitelikli işlere imza attığı mesleki hayatına henüz 14 yaşındayken 1993 yılında radyo programcısı olarak başladı. Aynı yılın sonunda aldığı diksiyon derslerinin ardından Bursa Olay FM’de Haber Spikerliği kariyerine ilk adımını attı.

Gülgûn Feyman, Gül Selçuk, Ardan Zentürk, Savaş Kalafat ile çalışmalar 2000 yılında Olay TV’de Gül Selçuk ile 2003 yılında Flash TV’de Gülgûn Feyman, Ardan Zentürk ve Savaş Kalafat ile çalıştı. Ardan Zentürk’ün yönetimindeki haber merkezinin hazırladığı, Gülgûn Feyman’ın sunduğu ana haber bültenlerinin ve Savaş Kalafat’ın yapımcılığını üstlendiği magazin programının perfore seslendirme spikeriydi.

İletişim Bilimleri’nde 4 yıl eğitim

1997-2002 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın-Yayın Bölümü’nde öğrenim gördü. Üniversite çalışmalarını daha çok Haber Spikerliği ve Editörlüğü üzerinde yoğunlaştırdı. Ancak Diksiyon, TV Haberciliği (Utku Şensoy-TRT), Haber Editörlüğü dersleri ile birlikte Uluslararası İlişkiler, Sayfa Tasarımı, Web Tasarımı, Bilgi Teknolojileri, Temel Fotoğrafçılık, Belgesel Fotoğrafçılığı, Tiyatro, Klasik Müzik, Kültür Felsefesi gibi dersler de alıp çeşitli projeler ortaya koydu. Örneğin Anadolu Üniversitesi resmi yayını Radyo A’da müzik programı hazırlayıp sundu, TRT 4 Açık Öğretim yayınlarının eğitim filmlerinde rol aldı, kendi hazırladığı tiyatro projesinde aynı sahnede Bertolt Brecht’i hem anlattı hem canlandırdı.

Askerlere diksiyon eğitimi ve seslendirme

Askerlik görevini 12/12/2003 – 24/05/2004 tarihleri arasında İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladı. Burada kapalı devre televizyon KTV’de Seslendirme Spikerliği, tiyatro kolundaki öğrencilere iki ay boyunca Diksiyon Öğretmenliği yaptı. Ayrıca Kuleli Askeri Lisesi için hazırlanan tanıtım filmini seslendirdi.

Kurumsal İletişime giriş

Askerlik görevinin ardından İstanbul’da Haber Spikeri olarak sürdürdüğü meslek yaşamında, Pırlant Saat ve Mücevher’de davet üzerine başladığı Kurumsal İletişim ve Eğitim çalışmaları önemli bir yer tutuyor. Aslında burada Kurumsal İletişim Müdürlüğü ile birlikte Eğitim Yöneticisi ve İşe Alım Uzmanı görevlerini de yürüttü.

Yönetiminde geçen sürede, çalışanların oryante edildiği Pırlant Gelişim Akademisi’nin kuruluşunda liderlik etti. Eğitimlerde kullanılmak üzere, saat satışı üzerine yazılmış tek kaynak olan Jürgen Uhle’nin “The Art and Psychology of Selling Brand Name Watches” kitabını İngilizce’den Türkçe’ye çevirip sunum haline getirdi. Eğitim ihtiyacının belirlenmesi, ihtiyaç duyan çalışanlara eğitimlerin verilmesi (oryantasyon, marka, mekanik saat, satış, diksiyon eğitimi), işe alım süreçlerinin yönetimi, mülakatların gerçekleştirilmesi işlerini yürüttü.

Dev markalara Medya Editörlüğü

Pırlant bünyesinde Facebook, Twitter, Daily Motion gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinde 30 ayrı Türkçe tanıtım kanalını açıp içeriklerini oluşturdu. Bu kanallar arasında IWC, Cartier, Piaget, Franck Muller, Baume & Mercier, Hysek ve Oris gibi dünyanın en büyük saat ve mücevher markaları da bulunuyor. Bugün bu sayfalat hala yayınlarına devam ediyor. Ayrıca Pırlant’ın belli aralıklarla yayınladığı Pırlant Report isimli kurumsal derginin ilk iki sayısının içeriğinin oluşturulmasında da başat rol üslendi.

2011-2015 yılları arasında Kurumsal İletişim Yönetimi alanında Akyapak, Bendmak ve Sarp Makine fabrikalarına hizmet verdi. Bu işletmelere tüm kurumsal iletişim süreçlerinin yanında Metin Yazarlığı ve Seslendirme konularında da destek verdi.

Bugün Freelance olarak sürdürdüğü metin yazarlığı ve seslendirme çalışmalarının yanında Akyapak Makine’nin eski ortağı Orhan Er’in yeni şirketi Erfab Makine’ye de Kurumsal İletişim Danışmanlığı hizmeti veriyor. Diğer yandan Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nin bir üyesi olarak bütün organizasyon çalışmalarına katkıda bulunuyor. Bursa’dan tüm Türkiye’ye açılan Halkla İlişkiler Çalışmaları (HİÇ) Ödülleri’nin ilk gününden itibaren organizasyon komitesinde yer aldı.

Yüksek kalite için iyi donanım

Siz de Metin Yazarlığı, Seslendirme ve Sunuculuk konularında hızlı ve etkin sonuçlar için Sedat Beriş’i arayın çözüme en kısa sürede ulaşın.

Seslendirme için iyi bir sesin yanında iyi bir teknik donanıma da ihtiyaç olduğundan mikrofondan yalıtıma, monitörlerden bilgisayara kadar her stüdyo cihazının yüksek kalitede olmasına özen gösterilmeli. Bu, sesin kulağınıza gerçek ve doğal bir kalitede ulaşmasını sağlar. Bu anlayışla hazırlanan teknik donanım, en küçükten en büyüğe bütün projelerinizde yüksek kalitede ses kayıtları sunmayı garanti eder.
İyi düşünüp iyi yazan ve iyi bir sesle iyi söyleyen birine ihtiyaç duyduğunuzda profesyonel destek için vakit kaybetmeden Sedat Beriş’e ulaşın, niteliği yüksek zengin içerikli işlere birlikte imza atın.

Bilgi için arayın

0532 515 90 91

Whatsapp, Viber gibi uygulamalar üzerinden ücretsiz arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz. Numara normal aramalara kapalıdır.

Telefon/e-mail

GSM: 0532 515 90 91
e-mail: bilgi@sedatberis.com

Takip edin

Open chat
Powered by